Ознака: манастир во Бањска

Група вооружени лица со оклопно возило упаднале во манастирот во Бањска,...

Одредени косовски медиуми напаѓачите кои синоќа пукаа во косовската полиција ги поврзаа со манастирот Бањска, каде во моментов се блокирани 50 верници од Нови...