Ознака: Македонија – Италија

Македонија високо поразена во Рим

Македонската фудбалска репрезентација со пораз се враќа од Олимпико. Селекцијата на Италија забележа победа од 5-2, во претпоследното коло, во Ц групата за пласман...

Почнува продажбата на билетите за мечот Македонија – Италија

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Од денеска почнува продажбата на билети за натпреварот Македонија - Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство во...