Ознака: котираат

Ракометарите котираат највисоко на светските ранг-листи

На светските листи ракометната селекција е на 24-то место (меѓу 109 репрезентации), одбојкарската репрезентација е на 43-то (77), кошаркарската е 54-та (164), а фудбалската...