Ознака: Косово-Србија

Брнабиќ за ситуацијата во Косово: Немам ниту еден добар збор да...

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ оцени дека реакцијата на меѓународните мировни сили КФОР е задоцнета на северот на Косово, каде дојде до судир меѓу...

Меѓусебното признавање да биде основа на предложениот договор, вели Курти

Косовскиот премиер, Албин Курти, денеска изјави дека меѓусебното признавање треба да биде во центарот на француско-германскиот план за нормализација на односите меѓу Косово и...

Париз ги повика Србија и Косово да го прифатат предлогот на...

Франција денеска ја повика Србија и Косово да го прифатат предлогот на Европската унија за решавање на спорот за регистарските таблички по неуспехот на...