Ознака: Јуниорски евросонг

Од денеска можеме да гласаме за Тамара Грујеска, македонската преставничка на...

Само уште два дена нѐ делат од финалето на „Јуниорскиот евросонг“, што ќе се одржи в недела, во Ница, Франција. Фестивалот почнува во 16...

Тамара Грујеска ќе пее за Македонија на „Јуниорски евросонг 2023“

Македонската радио-телевизија по одржаната аудиција ја избра дванаесетгодишната Тамара Грујеска за претставник на Македонија на годинашниот „Јуниорски евросонг“, што ќе се одржи на 26...

Лара, Јован и Ирина со „Животот е пред мене“ ќе учествуваат...

Македонската телевизија вчера го претстави видеоспотот за песната која годинава ќе нè претставува на 20-то издание на „Јуниорскиот евросонг“. Лара, Јован и Ирина со песната...