Ознака: инженерски прстен

ФОТО: Најуспешните дипломци добија „Инженерски прстен 2023“ од Пендаровски

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска ги врачи инженерските прстени на 12 најуспешни дипломирани студенти од македонските факултети што негуваат инженерски дисциплини. Тој ги...

Претседателот Пендаровски на 12 студенти им врачи „Инженерски прстен“

На свечена церемонија, пред платото на претседателската „Вила Водно“, претседателот Стево Пендаровски денеска им врачи признание „Инженерски прстен“ на 12 најуспешни студенти, кои дипломирале...