Ознака: Горажде

Во Сараево и во Горажде уапсени осомничени за воени злосторства

Порака од БиХ дека воените злосторства никогаш не застаруваат Во регионот вчера се посвети големо јавно внимание на случајот со завчерашното апсење на лица обвинети...