Ознака: формирање на Влада

Започна да тече рокот од 20 дена за формирање Влада на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера го доби мандатот за состав на Влада од претседателката Гордана Сиљановска Давкова, со што и официјално почна да...

Борисов: Праведно е пред да се формира влада, лидерите на сите...

Праведно е пред да се формира влада, лидерите на сите партии да дадат коментар за буџетот и да кажат за што ќе гласаат. Ова...