Ознака: ЕП 2023

Ракометарите се најдоа во силна група со европските великани на ЕП...

Ракометната репрезентација на Македонија се најде во силна група за Европското првенство в година, заедно со домаќинот Германија, еден од фаворитите за златото, Франција...

Ашаданов: Верувам во кошаркарките и тие се желни да играат подобро...

За жал, и овој пат нема да бидеме во најсилен состав. Наша главна цел во овие квалификации беше да добиеме барем некој од натпреварите...

Македонските одбојкари се најдоа во група со силната Полска на ЕП...

Актуелниот светски вицешампион Полска е најзвучниот ривал на одбојкарската репрезентација на Македонија во групата Ц за Европското првенство в година, во која се уште...