Ознака: Егзит

Констракта на „Егзит“ со светска премиера на „Триптих“

Најбараното музичко име на Балканот, Ана Ѓуриќ алијас Констракта, која ќе ја претставува Србија на годинашниот „Евросонг“, ќе ја круниса годишната програма на фестивалот...

Иги Азалиа и Афроџек како засилување на „Егзит“

На главната бина на годинешниот фестивал „Егзит“ својот настап го потврди и повеќекратно наградуваната австралиска раперка Иги Азалиа, една од најголемите хипхоп-ѕвезди на денешницата,...