Ознака: дојави

„Ало Бушавко“ со 307 дојави за проблемите на младите поврзани со...

Вкупно 307 дојави за проблеми со ментално здравје, повреда, семејни односи и пристапност, во кои се опфатени 379 млади изминатата година, се дел од...

Лажна дојава за бомба и кај кабелски оператор во Кратово

Вработена во кабелски оператор во Кратово денеска околу 10:30 часот во СВР Куманово пријавила дека преку смс-порака добиле закана за поставена експлозивна направа. Како што...

Дојави за бомби во основни и средни училишта во Белград

Утрово околу 8 часот и 20 минути во основни и средни училишта во Белград пристигнале дојави за подметнати бомби, јавија белградските медиуми. Полицијата е на...

Лоцирана група од Иран и Русија која ги правела лажните дојави...

Групата од Иран и Русија, која ги правела лажните дојави за бомби во Македонија, е лоцирана, се работи на вештачење на материјалите по што...

Група наши државјани испраќала лажни дојави за бомби и ќе добијат...

Набрзо група македонски државјани ќе добијат кривични пријави за тероризам и ќе одговараат за лажните дојави за бомби во училиштата и други објекти, вели...

Настава без нервоза – како функционираат протоколите за заштита од бомби...

Полицајци проверуваат пред да почне наставата, а присутни се и додека трае, нема влегувања без најава, се запишуваат посетите, а се прават и ноќни...

Јаневска: Ако на гробот на Гоце Делчев можеше да има 2.000...

Упатство од МОН како што вети министерот дека денес ќе има, нема, а писмен протокол од МВР исто така нема. Факт е дека во...

Лажни се денешните дојави за бомби во училиштата во Скопје

Министерството за внатрешни работи попладнево информираше дека денешните дојави за поставени експлозивни направи во училиштата во Скопје се лажни. -Министерството за внатрешни работи ја известува...

Лажна е пријавата за наводно поставена експлозивна направа, завршија сите потребни...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со пријавата која попладнево беше добиена од едно скопско...

Нови дојави за бомби во 16 училишта во Скопје и едно...

На електронските адреси на 16 училишта во Скопје и едно во Прилеп денеска се упатени закани за поставени експлозивни направи. Преземени се мерки за безбедно...