Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25633)

Почина Андон Бошковски

ИН МЕМОРИАМ Бошковски беше тренер во повеќе македонски и странски ракометни клубови, беше помошник-тренер во македонската машка репрезентација за време на најголемиот успех, на ЕП...

Меч за второто место и за четвртиот барабан за ждрепката за...

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ШЕСТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ, ЛИГА Ц, МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА Ова ќе биде дуел за пласман на второто место во групата...

Рецепт за преживување

Токму првите луѓе на ММФ деновиве предупредија дека доколку не се сопре растечката инфлација, народот ќе излезе на улица. Тоа значи бран на големи...

Не прави им го на другите тоа што не сакаш да...

Барањето правда за негирањето на Македонците идеолошки ја контаминира Европската Унија. Затоа кога Брисел и европските политичари ја осудуваат реториката на Путин, односно неговото...

Како до признаен сертификат

Целиот процес на добивање сертификат е следлив, транспарентен, видлив, непристрасен, компетентен и со негова правилна примена крајните потрошувачи добиваат позитивна слика и сигурност за...