Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25519)

Македонија има квалитет за триумф во сребрената лига

Уверен сум дека Македонија ќе се пласира на фајналфор-турнирот во Будимпешта и со шанси да победи таму. Тоа ни е целта, вели Павличевиќ ОДБОЈКА -...

Спортски вести

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Клоп може да им се приклучи на најуспешните, Анчелоти да се издвои на врвот Петта сезона по ред тренер на барем...

Неверојатниот подем на Ренџерс

Веројатно најкарактеристично на напредокот на Ренџерс во ЛЕ е издржливоста. Европската сезона на шкотскиот тим почна со пораз во квалификациите за ЛШ во Малме,...

Сакам да „украдам“ топка и да асистирам

Помладите гледачи секогаш ќе се идентификуваат и поголемо внимание ќе им посветуваат на оние што постигнуваат голови, бидејќи тоа е најдоброто нешто во фудбалот....

Нов државен рекорд на Ивановски на 10 км на пат

Ивановски годинава постави четири национални рекорди (лани дури 10), вкупно 24 во кариерата. Тој е рекордер на Македонија во девет дисциплини АТЛЕТИКА Најдобриот македонски атлетичар, Дарио...

Додека сме туѓинци дома, сите ќе си заминат од Македонија

Навистина е парадоксално за овие 30 и кусур години да не се направи ниедна добра стратегија за подобрување на условите за живот на ова...

Деветти мај: Ден на победата на(д) фашизмот?!

На интернет-страницата на Владата сѐ уште стои написот со наслов „Премиерот Спасовски на одбележувањето на 9 Мај, Денот на победата над фашизмот и Денот...

Уништувањето на македонскиот капитал и современата македонска буржоазија

Драги мои, во тек е процес и на капитално демонитрање на државата Македонија. Она што во овој момент го извршуваат полуобразовани, корумпирани, сервилни персони...