Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25492)

Баерн играше 17 секунди со 12 фудбалери против Фрајбург

БУНДЕС-ЛИГА Баерн забележа победа на гости над Фрајбург, со 4-1 и е на добар пат кон 10-та титула во низа, но сенка врз триумфот на...

Ново алиби за непријателските политики спрема Македонија

Додека обвинителите во Бугарија ги истражуваат наводните руски шпионски активности во Агенцијата за национална безбедност, бугарскиот премиер јавно изразува сомневање дека руските разузнавачи работеле...

Почна одбројувањето пред СП 2022

ФИФА објави дека во првата фаза биле продадени 804.186 билети, најмногу во Катар, САД, Англија, Мексико и во ОАЕ. Следната фаза од продажбата почнува...

Во фудбалот никогаш не се знае ништо, сѐ може да се...

Мојот фокус моментно е само на Ајакс. Но во фудбалот никогаш не се знае ништо. Манчестер јунајтед е голем клуб со одлични навивачи. Но...

Полуфиналистите имаат вкупно 10 титули и 18 финалиња

ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ ЗА ФУДБАЛЕРКИ Тројца досегашни победници и двократен вицешампион остануваат во трката за титулата во Лигата на шампионите за фудбалерки. Полуфиналистите од Лигата...

Пројковска: Сакам да судам на Европското првенство

Пројковска, македонската фудбалска судијка во елитната група судии на УЕФА, неодамна го судеше мечот од четврт-финалето на Лигата на шампионите за фудбалерки, а во...

Во Лисабон и во Лондон дуели на некогашни европски прваци

ФУДБАЛ - НЕДЕЛАВА ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Четврт-финалето на фудбалската Лига на шампионите ќе донесе нови возбудливи средби, а неделава се првите мечеви (реваншите...

Радивој Кораќ станува член на „Куќата на славните“

Официјалната инаугурација на Класата 2022 ќе се одржи на 10 септември КОШАРКА Легендарниот југословенски и српски кошаркар Радивој Кораќ годинава ќе биде примен во „Куќата на...

Спортски вести

ШАХ - ПОЕДИНЕЧНО ЕП 2022 Ристески победи по 90 потези ФИДЕ-мајсторот (ФМ) Емил Ристески (2.347 рејтинг-поени) ја оствари единствената победа од шестемина македонски претставници во седмото...

Познати новите шампиони, а Наковска-Бикова израмни и македонски рекорд

Наковска-Бикова вторпат го израмни македонски рекорд, со 572 погодени круга, во дисциплината воздушен пиштол од 10 метри, освојувајќи го првото место, а сениорски титули...