Ознака: директна војна

Лавров: Америка води не само хибридна, туку и директна војна против...

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека Вашингтон води „не само хибридна, туку и директна војна“ против Москва. - САД водат агресивна,...