Ознака: „црна листа“

Лицата од „црната листа“ на САД не треба да бидат на...

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска информираше дека работат на тоа сите лица кои се ставени на „црната листа“ на САД,...

Очекувам институциите да ги преземат неопходните мерки, кажа Грковска за ставањето...

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната листа“ на САД...

Спасовски: Да се воведат нормативни мерки за македонските државјани на „црната...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, очекува да се создаде законска можност за компаниите на лицата кои што се наоѓаат на Црната листа на...

Сергеј Самсоненко и Ратка Камчева ставени на „црната листа“ на САД

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, неговата сопруга Ирина и мајката на бизнисменот Јордан Камчев, Ратка Камчева, се ставени на „црната листа“ на САД објавена попладнево,...

Институциите да одлучат дали ќе дејствуваат, Мерко не е единствениот што...

Институциите се на ред да одлучат дали сакаат да дејствуваат или да истражат. Се надеваме дека ова праќа порака до оние кои ги злоупотребуваат...

Ковачевски: Јас да бев на „црната листа“, не само што ќе...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска повторно запрашан за случајот со струшкиот градоначалник Рамиз Мерко рече дека доколку тој би се нашол на „црната листа“ на...

И други лица од земјава ќе се најдат на американската „црна...

Американската амбасадорка Анџела Агелер најави дека црната листа на САД ќе се проширува и покрај името на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко на неа ќе...

Панорама

Подготвил: Mарјан Велевски Белград - Српскиот претседател Александар Вучиќ подготви дециден и жесток одговор до Брисел, а одговорот на јавноста ќе ѝ биде соопштен најдоцна...

Македонија на руската „црна листа“

Москва го објави списокот на држави и територии што не ги смета за пријателски Руската влада вчера го објави списокот на „непријателски држави и територии“....