Ознака: ЧЕТВРТ

Шортс е втор асистент и петти стрелец во ЛШ

Само германски Телеком Бон, во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Ти Џеј Шортс, се пласира во четврт-финалето со максимални шест победи. Шортс сезонава во...

Македонија е на чекор до четврт-финалето

Македонските надежи ремизираа со Шведска, 20-20, и денеска им е потребен најмалку еден бод од средбата со Исланд за да се пласираат меѓу осумте...

Ливерпул и Манчестер Сити со предност пред реваншите

Двата англиски тима, Ливерпул и Манчестер сити, забележаа важни победи, над португалска Бенфика на гости, 3-1, и над шпански Атлетико Мадрид дома со 1-0,...