Ознака: цена горива

На полноќ поевтинуваат горивата

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар за литар, а цената на дизел горивата се намалува за еден денар, одлучи денеска Регулаторната...

Од полноќ дизелот поскап за денар ипол, цената на бензините се...

Од полноќ дизелот поскапува за денар ипол, а Екстра лесното масло за домаќинство за еден денар. Цената на Еуросупер БС-95 се намалува за еден...

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат од половина до еден денар за литар, а цената на бензините се зголемува за исто толку, одлучи...