Ознака: Белорусија-Русија

Бајден рече дека негативно гледа на распоредувањето руско нуклеарно оружје во...

Американскиот претседател Џо Бајден има многу негативен став за распоредувањето тактичко нуклеарно оружје од страна на Русија на територијата на Белорусија. На прашањето од претставниците...

Белорусија и Русија договориле заеднички воени вежби

Белоруското Министерство за одбрана соопшти дека Русија и Белорусија работат на подобрување на воената соработка и дека ќе одржат заеднички вежби на воздухопловните сили. Целта...