Ознака: Арсовска

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ нема да присуствуваат на настани на Арсовска

Градоначалничката Арсовска денес промовираше проект во општината Гази Баба кој беше поддржан од мнозинството на советници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на Град...

Оставки до Арсовска дадоа и директорите на ЈСП Турс, „Улици и...

Директорите на ЈСП Турс Филип Василевски, на „Улици и патишта“ Борис Настов и на „Лајка“, Воислав Димитровски, поднесоа оставки до градоначалничката на Скопје Данела...

Мицкоски не сака дуел со Арсовска и смета дека разочарала, не...

Претврдо е да се каже дека е објавена војна меѓу ВМРО-ДПМНЕ и градоначалниката на Град Скопје, Данела Арсовска, рече лидерот на најголемата опозициска партија...

Арсовска: Нема да дозволам корупција и политичко влијание во институциите во...

Секој кој нема да испорача соодветни резултати треба да понесе одговорност и дека нема да дозволи политичко влијание во Градот Скопје, порача градоначалничката на...