Ознака: Арсовска

Антикорупциска бара кривична за Арсовска, за поставување на директори на МКЦ...

Државната комисија за спречување на корупција ги разгледа назначувањата на в.д. директорите на скопските јавни установи МКЦ и Зоолошка градина и ги оцени како...

Ниту Арсовска, ниту Мазнева не пријавиле во полиција и обвинителство дека...

Ниту Град Скопје, ниту ЈП „Комунална Хигиена“ не ги пријавиле во полиција вработените за кои рекоа дека биле трајно иселени во Германија, а со...

Наместо како инфлуенсери да се фотографираат со нередот што го прават,...

Градоначалничката Данела Арсовска ги нарече инфлуенсери своите колеги од скопските општини, кои вчера се фотографираа со општинските служби како чистат ѓубре. Им посочи дека...

Вработените во „Комунална“ се враќаат на работа, сметот се чисти, тврди...

Директорката Косана Мазнева, која раководи со „Комунална хигиена“, посочи дека ова претпријатие сега веќе работи нормално, без блокади. Таа вели дека работата е вратена...

Кризниот штаб на Град Скопје заседава, дел од градоначалниците се самоорганизираа...

Во Град Скопје вечерва заседава Кризниот штаб за актуелните случувања во „Комунална хигиена“. Дел од медиумите вечерва јавија дека е тензично пред просториите на „Комунална...

Арсовска ќе го враќа споменикот на Ќосето пред судовите во Скопје

Градоначалничката Данела Арсовска почнува со постапка за враќање на споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред судовите во Скопје. Од општина Центар, за „Макфакс“ потврдија дека до...

Прозивките и обвинувањата на Арсовска, прават сериозна штета на институцијата, вели...

Имаше конкурс за директор на МКЦ, но никогаш не се донесе решение за тој конкурс, беше поништен, се случи пандемијата , па претседателски избори,...

„Цементарница УСЈЕ“ ја демантира Арсовска: Изнесените податоци од страна на градоначалничката...

Откако скопската градоначалничка Данела Арсовска денеска на прес-конференција информираше дека се извршени мерења на амбиенталниот воздух во „Цементарница УСЈЕ“ и е утврдено дека фабриката...

Арсовска најави кривична против Цементарница УСЈЕ за големи концентрации на штетни...

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска на денешната прес-конференција изјави дека во изминатиот период се спроведени мерења на амбиенталниот воздух во фабриката Цементарница ТИТАН...

Советниците бараат од Арсовска до петок да достави одлука за прераспределба...

Советниците на Град Скопје на вонредната седница попладнево ја изгласаа иницијативата со која се бара од градоначалничката Данела Арсовска до петок до 12 часот...