Ознака: Арсовска

Арсовска: Знаат да рентаат луксузни коли за да се вози Талат,...

„Вд Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“,...

Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е...

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од страна...

Министерството за транспорт и врски ги отфрли обвинувањата на Арсовска

Сакаме да ја информираме јавноста дека ги отфрламе паушалните и лажни обвинувања на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, која уште еднаш покажа дека...

Општина Ѓорче Петров ги негира тврдењата на Арсовска: Никогаш нелегално не...

Општина Ѓорче Петров демантира дека депонирала отпад нелегално и дека создавала диви депонии и ја оцени како „политички мотивирана“ денешната прес- конференција на градоначалничката...

Арсовска очекува одговорност од Советот на Град Скопје поради најавата за...

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, изјави дека очекува одговорност од Советот на Град Скопје, во врска со најавата за прекин на работа на...

Арсовска најави формирање на политичка партија

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, потврди дека се подготвува да формира политичка партија. Таа вчера во интервју за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 прашана...

Данела Арсовска ја чекаше финансиската полиција во друштво на Дедо Мраз,...

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска на својот фејсбук-профил објави фотографија на која се гледа како седната покрај маса, игра шах со Дедо Мраз. Нејзината објава...

Арсовска: Град Скопје прв во Македонија со рециклажа и реупотреба на...

Со реализацијата на проектот „Re-construct“ се отпочнува со примена на рециклирањето на градежниот отпад на територијата на градот, ќе биде поставена оперативна механизација за...

Арсовска поднесе иницијатива за враќање на името „Втора македонска бригада“: „Да...

Денес Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска до Советот на Град Скопје поднесе иницијатива за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“ која...

Стефковски: Данела Арсовска не ја говори вистината и ги манипулира граѓаните!

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, со реакција на тврдењето на Град Скопје, дека нема да дозволат да се гради во Керамидница. - Данела Арсовска...