Ознака: алергии

Наглото затоплување ги зголеми алергиите

Овој период покрај респираторните инфекции, доминантни се и симптомите на алергиските заболувања. Како што се алергиски ринитис, ринокоњуктивитис, ларингитис, бронхооптрукции и егзацербации на астма,...

Алергии

Постојат цела низа на болести, каде што имуниот механизам на судирот антиген - антитело е одговорен за патолошка реакција (болест). Внесувањето на антиген го...

Доколку сте склони на алергии, овие раси на кучиња се идеални...

Животни Составивме листа на хипоалергични кучиња, односно оние што не се митарат премногу, што значи дека со нив како домашни миленици нема да имате проблеми...

Сезоната на алергии на полен може да почне 40 дена порано

Една нова студија објавена во списанието „Нејчр комуникејшнс“, спроведена од Универзитетот во Мичиген, покажа дека сезоната на алергии на полен може да започне до...