Ознака: шега

Џастин Трудо помина слично како и Зоран Заев во разговорот со...

Руските комичари Вован и Лекус нападнаа повторно, со што целта на нивната несолена шега овој пат беше канадскиот премиер Џастин Трудо, кој верувал дека...

Случајност или шега на судбината?

Четиринаесет години пред тажната катастрофа што го снајде бродот „Титаник“, Морган Робертсон ја напишал новелата „Залудно“. Новелата е за непотонлив брод по име „Титан“,...

„Џокер“ – шегата што не би ја разбрале

Базиран на најпопуларниот негативец од „ДС комикс“, вечниот непријател на Бетмен, Џокер на Тод Филипс на маестрален начин успева да излезе од стандардните шеми...

Маски, првоаприлска забава и шеги

Принцези, кралици, индијанки, пиленца, глувчиња, колачиња, беа само некои од омилените маски на девојчињата, додека момчињата повеќе беа спајдермени, бетмени, ѓаволи и што ли...

Заборавивме ли да се смееме?

Обременети сме со политика, која навлезе во сите пори на нашето живеење, на телевизија во ударни термини има само политички дебати, а тоа не...

Средношколци на шега се боцкале со користен шприц

Неколку средношколци во Сиднеј биле однесени во болница за да направат испитување на крвта откако нивни соученик ги боцнал со шприц што го нашол...

Ниту папата не го разбра хуморот на Макрон

Шегата на Емануел Макрон во текот на вчерашната посета на папата Франциск во Ватикан, не го насмеа поглаварот на Римокатоличката црква, со што смисолот...