Ознака: Шанса

Последна шанса! (2)

Каков било позитивен, оптимистички поглед на францускиот предлог, може да биде заснован само на доверба во ЕУ и меѓународната заедница, доверба во СДСМ и...

Последна шанса!

Каков било позитивен, оптимистички поглед на францускиот предлог може да биде заснован само на доверба во ЕУ и меѓународната заедница, доверба во СДСМ и...

Секој мандатар заслужува шанса во првите 100 дена

Дали работите ќе значат нов почеток, зависи од Димитар Ковачевски, како нов лидер на СДСМ и мандатар на Владата. И ќе повторам дека, и...

Излезот на нови пазари може да значи шанса за Македонија

 Со оглед на тоа што поделбата меѓу новите и развиените економии се намалува со навидум побрза стапка од кога било досега, ова треба да...

Може ли ударот за регионот да создаде нова шанса

Како да се претвори демотивирачкиот начин на размислување предизвикан од блокадата на Бугарија во можност за забрзување на развојот на регионот, особено на трансверзалата...

Туризмот е шанса за руралните подрачја

Туризмот е развојна шанса за руралните подрачја, при што треба да се избегне протокот на урбаниот и масовниот туризам во тој простор, истакнуваат експертите...

Ковид-19 е шанса за посилна евроинтеграција

Сопартиецот на Меркел го поддржува одговорот на ЕУ на пандемијата и смета дека Германија треба да има поактивна улога во јакнењето на европската соработка ИНТЕРВЈУ...

Димитров: Граничниот премин Маркова нога е шанса за заживување на преспанскиот...

Премиерот Оливер Спасовски и министерот Никола Димитров во рамки на настанот посветен на Иницијативата за основање на центар за грижа и промоција на македонскиот...

Дебитанти во потрага по своја шанса за слава

Италијанската Аталанта во Милано ја пречекува Валенсија, а Лајпциг во Лондон му гостува на Тотенхем. Аталанта е дебитант во ЛШ, а Лајпциг, пак, првпат...

Спортска 2020 година, шанса за нови успеси

На фудбалски план, Македонија во март на домашен терен ја очекува плејоф-мечот против Косово, во Лигата на нации (ЛН) Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио,...