Ознака: шампионска титула

Ферстапен ја одбрани титулата

ФОРМУЛА 1 Холанѓанецот Макс Ферстапен ја одбрани шампионската титула освоена минатата година во Формула 1, откако победи на трката за големата награда на Јапонија, возена...

Фудбалерките на Љуботен ја освои титулата во македонското првенство

Фудбалерките на ЖФК Љуботен го освоија првиот трофеј во домашното првенство, откако во денешното последно коло беа подобри во дуелот со ЖФК Истатов со...

Словенија го елиминира и светскиот првак Полска

Словенците вторпат ќе се борат за шампионската титула, по 2015-та, кога загубија од Франција, која, пак, синоќа во второто полуфинале играше со Србија Словенија ќе...

Четврта младинска титула во низа за ракометарките на Металург

Младите ракометарки на Металург викендов ја донесоа првата шампионска титула сезонава во „Автокоманда“, а четврта во низа за женскиот младински состав на Металург, односно...

Вардар 12-ти пат првак на Македонија

Следни цели на црвено-црните, се одбрана на насловите во Купот на Македонија (викендов) и европската титула во ЛШ, следниот викенд во германскиот град Келн На...