Ознака: шампионот

Шампионот и вицешампионот останаа исти, но има и изненадувања

Новото рангирање на Светската банка регистрира дека САД и Кина сè уште се најголеми економии во светот. Следуваат Јапонија, Германија, Индија... Значителен раст на...

Шампионот Данска одново има силен тим

РАКОМЕТ - ВИ ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИИТЕ НА СП 2023 (4) Во пресрет на Светското првенство (СП) за ракометари, кое почна вчера во Полска и во...

Поздравот со шпалир за шампионот на Англија е стар 65 години

Најавите се дека Ливерпул ќе биде почестен со почесен шпалир од играчите на Манчестер сити на стадионот „Етихад“ в четврток, што ќе значи продолжување...