Ознака: Центар

Општина Центар го усвои новиот ДУП за Градска четврт J 21...

Советот на Општина Центар на денешната седница го усвои новиот Детален урбанистички план за Градска четврт Ј 21 - локалитет Геолошки завод и локалитет...

ЦУК: Поради голем дефект на водоводна цевка поплавени објекти, без вода...

Поради поголем дефект на водоводна цевка (од Ф-600 мм) на ул.„Кеј Димитар Влахов“ 15 до Младински Културен Центар (МКЦ) во населба „Центар“ во Скопје,...

Центар Асеко СЕЕ одигра одлично и во третото коло

По третото коло водат Гаруда (Унгарија) и Тајфун (Словенија) со по шест бода, Центар Асеко СЕЕ е седми со четири ШАХ - ЕВРОПСКИ КЛУПСКИ КУП Шахистките...

Титулите ги бранат Алкалоид и Центар

ШАХ - ПОЧНУВААТ ЕКИПНИТЕ ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА Од денеска до 1 септември во Охрид ќе траат шаховските возбудувања во машка и во женска конкуренција на...

Центар го чисти отпадот со сопствена механизација, камиони од „Исар“ го...

Општина Центар рано утрово започна со чистење на отпадот. Во акцијата се вклучени речиси сите вработени од комуналната служба во ЈП „ПОЦ“ со целата...

Герасимовски: Го затрупуваме градилиштето на „9 Мај“, инвеститорот не гради според...

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, во придружба на градежен инспектор, припадници на МВР и градежна механизација утринава интервенираа на градилиштето на улицата „9...

Контрола на бучавата во Центар, најавени и казни

По поплаки од жителите, продолжуваат контролите за мерење на бучавата и гласната музика во рестораните, кафе-баровите и кафеаните на територијата на општината Центар. - Завчеравечер,...

Лајпциг – културен центар во Германија

Лајпциг, град во областа Саксонија во Германија, со околу 600 илјади жители е модерен, современ и уреден град со одлична инфраструктура. Тој е центар...

За помош за новороденче отсега е доволно само едниот родител да...

Наместо двајцата родители, како што беше досега, сега за остварување на правото на парична помош за новороденчиња е доволно само едниот родител да има...

Балканот е центарот каде што со векови се вкрстуваат мечовите на...

Фељтонот „Војната во Украина како предуслов за нов светски поредок и реперкусиите врз Западен Балкан“ од д-р Маја Мишковска дава еден сопствен поглед на...