Ознака: факли

Промени во штафетата за ЛОИ, ќе има помалку олимписки факли?

Уште не е јасно колку факли ќе бидат произведени, но организаторите планираат промени во традиционалната повеќемесечна штафета низ земјата-домаќин, за да ја направат поеколошка...

Белград под опсада: Полицијата фрли солзавец, демонстрантите маваат со факли

На протестите во Белград избија и првите инциденти пред Собранието. Се слушнаа неколку детонации, а полицијата фрла солзавец. Демонстрантите фрлаат факли кон полицијата стационирана на влезот...