Ознака: Убијци

Малолетниот Коста дел од мрежа на деца убијци?!

Од самиот почеток се сомневавме дека некој некаде освен што добил пристап до оружје и бил обучен да го користи оружјето, го пронашол тоа...

Зеленски: Русија испраќа убијци од Сирија во Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Русија најмува „убијци“ од Сирија за да се борат во Украина, откако Москва рече дека на борците...

Бред Пит се бори со најдобрите платени убијци

Излезе трејлерот за филмот што многумина го очекуваат оваа година. Станува збор за забавниот акционен филм „Експресен воз“, со Бред Пит во главната улога....

Британецот што убиваше педофили до смрт ќе биде затворен во стаклена...

Еден од најопасните сериски убијци во Велика Британија, Роберт Модсли, ќе почине во подземна стаклена ќелија откако му беше одбиено последното барање да живее...

Принцот Бин Салман вети казни за убијците на Кашоги

Саудискиот принц Мохамед бин Салман вети дека ќе ги казни сите лица што се одговорни за убиството на новинарот Џамал Кашоги во Истанбул. Бин...

Убијците на Кашоги ќе останат без американски визи

Американскиот претседател Доналд Трамп првпат изјави дека е можно саудискиот принц Мохамед бин Салман да е вмешан во операцијата за убиството на дисидентскиот новинар, порачувајќи...