Ознака: Убиства

Војник во Германија уби четири лица, меѓу кои и едно дете

Војник на германски Бундесвер е осомничен дека застрелал четири лица во областа Долна Саксонија, пред да се предаде, објавија денеска локалната полиција и обвинителството. ДПА...

За неколку часа во Мексико убиени двајца кандидати за градоначалници, пронајдени...

Двајца кандидати за градоначалник на мексиканскиот град Мараватио се убиени за неколку часа, соопштија локалните власти. - Убиени се кандидатот на партијата Национална акција, Армандо...

Две лица се убиени во Челопек, приведен осомничен мештанин на 60-тина...

Две лица се убиени, а едно е повредено попладнево околу 14 часот во тетовски Челопек, а приведено е осомничено лице, информираше СВР Тетово. Убиените и...

Спасовски: Да не се политизира двојното убиство, доколку Мицкоски има докази,...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од Охрид уште еднаш испрати порака да не се политизираат убиствата на Вања Ѓорчевска и на Панче...

Две убиства и грабнување од четири лица, кои засега не се...

Криминалистичка верзија на случувањето (сценариото) со најголем степен на веројатност, според пресот на ОЈО и МВР, во врска со извршените кривични дела Од вчерашната заедничка...

Панче Жежовски убиен за наводен долг од 500 евра, покажала предистрагата

Малата Вања била грабната од влезот на зградата каде што живеела за да се изнудат пари од нејзината мајка. Панче Жежовски, пак, бил грабнат...

Хронологија на масовните престрелки во САД годинава

Ново масовно пукање ги потресе САД во кое загинаа од 15 до 20 лица загинаа, а 50 до 60 се ранети. Престрелката што се случи...

МВР демантира дека полицијата не постапила по пријавите на жените кои...

Министерството за внатрешни работи ги демантира, како што вели, дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените кои...

Таксистот јавил каде е убиецот од Младеновац, Вучиќ најави собирање на...

Нападот во Младеновац, Србија, е терористички чин. За ова е дециден претседателот Александар Вучиќ. Тој кажа дека се изгубени животи на многу граѓани и...

Осуммина убиени и 13 ранети во оружен напад кај Младеновац –...

Синоќа пред полноќ во селото Дубона кај Младеновац, 21-годишниот У.Б. уби осум, и повреди 13 луѓе, јави Бета. Масовниот убиец е уапсен во околината...