Ознака: трајанов

Трајанов: Фон дер Лајен да ја обврзе Бугарија да ги регистрира...

На денешната прес-конференција, Павле Трајанов, претседател на Демократскиот сојуз и пратеник, меѓу другото нагласи: „Јас, раководството и над 33.000 членови на Демократскиот сојуз сме...

„Доживотен мандат за Павле Трајанов (2)“

Според четирите критериуми, големина и број на изборни единици, изборна формула, изборен праг и број на пратеници, актуелниот изборен модел во Македонија е еден...

Со национализам да не се покрива криминалот, велат од Демократскиот сојуз

Демократскиот сојуз соопшти дека најостро ги осудува изјавите на водствата на Алијанса, Алтернатива и ДУИ, за дестабилизација на Македонија, формирање на заедница на општини...

Ковачевски: Излегувањето на ДС не ја нарушува стабилноста на владиното мнозинство,...

Одлуката што ја донесе Демократски сојуз не претставува никакво нарушување на стабилноста на владиното мнозинство, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски кој заедно со министерот...

Трајанов: Да се направат напори да не биде дел од преговарачката...

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат...

Морачанин, Трајанов и Милевски на средба со претседателот Пендаровски за францускиот...

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и претседателот на Либерално-демократската партија Горан...

Трајанов: Време е да се стави крај на монополот на две...

Претседателот на Демократскиот Сојуз, Павле Трајанов, рече дека очекува поддршка со консензус на иницијативата за промена на Изборниот законик, да има една изборна единица,...