Ознака: тепање

Момче натепа девојка во Куманово

Mладо момче натепа девојка во Куманово, а снимките попладнево беа објавени на социјалните мрежи. Подоцна насилникот беше нападнат од друго момче. СВР Куманово по споделувањето на...

Скопјанка го истепала својот помлад сопруг

32-годишен маж од Куманово бил физички нападнат од неговата сопруга која била една година постара од него, соопшти полицијата. Според информации од таму, вчера во...

Суспендирани двајца полицајци кои во Мостар претепаа момче

Главна тема во Босна и Херцеговина деновиве е видеото снимено во Мостар на кое се гледа како двајца полицајци брутално тепаат момче. Снимката прво беше...

Поднесено обвинение против скопјанецот што ги претепал родителите оти не му...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 49-годишник кој се товари дека во два наврата извршил физички напад, нанесувајќи им повреди на неговите родители. Како...

Гостиварец тепал и силувал жена во неговиот дом

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен акт против 49-годишник од Гостивар, поради сторено кривично дело силување. Обвинетиот на 19 декември, околу 21 часот, со употреба...

Кина им забрани на наставниците да ги тепаат и навредуваат учениците

Кина воведе забрана за казнување во училиштата што може да предизвика физичка и психолошка траума, бидејќи неколку ученици починаа во последните години по тешкото...

Двајца полицајци тепале осуденик во затворот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против полициските службеници П.П.(31) од с.Василево и А.М.(25) од Струмица, поради кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво...

Притвор за двајцата насилници кои тепаа девојче во Штип

Судот определи притвор за тепачите кои малтретираа девојче во Штип. Тие ќе останат во притвор осум дена, додека Овинителството да донесе одлука дали ќе...

Насилници истепале и ограбиле момче во автобус на ЈСП

Тројца насилници вчера ограбиле и истепале момче во автобус на ЈСП. Според информациите на полицијата, вчера во 23.50 часот во СВР Скопје, Г.Т.(42) од Скопје...

Возач на градски автобус истепал 68-годишен скопјанец

Скопјанец на возраст од 68 години во полиција пријавил дека во утринските часови на 28 нoември бил физички нападнат од возач на градски автобус. Според...