Ознака: тепање

Се тепале двајца директори на училишта во Кавадарци, Јанчев најави разрешување

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. - Денеска околу...

Вонредна инспекција во психијатриската болница во Бардовци поради видео со тепање...

Вонреден инспекциски надзор од Државен санитарен и здравствен инспекторат бил извршен во психијатриска болница „Скопје“, потврди за МИА в.д. директорот Мухсин Арифи, кој најави...

Писателот станува лик

Антиупатства за лична употреба Влета во салата еден, на сред предавање, и вика: - Го тепаат! Го тепаат! Веднаш станавме сите, женски, машки, и се...

ВИДЕО – Хаос во бугарското собрание: Пратеници се плукаа и тепаа

Во тензична атмосферата утринава работеше бугарското Народно собрание, јавуваат бугарските медиуми. Во пленарната сала дошло до судир и физичка пресметка меѓу пратениците на Преродба...

Шеесетгодишен скопјанец викнал жена на кафе и почнал да ја допира,...

Против 60-годишен скопјанец Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за кривични дела тешка телесна повреда од член 131 став 1 и противправно лишување од...

Осумнаесет годишник од Куманово ја претепал мајка си

Осумнаесет годишен кумановчанeц е уапсен затоа што насилно се однесувал кон неговата мајка, а полицијата кај него пронашла и нож. Утрово во 00.30 часот полициски...

Во Хрватска татко со метална шипка претепал мајка и бебе

Стабилна е состојбата на мајката и новороденчето кои вчера беа претепани со метална шипка од пијан маж во Хрватска. Раните на детето се санирани, но...

Скопјанец нападнат во Аеродром

Скопјанец на возраст од 26 години доцна синоќа во полиција пријавил дека на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од едно лице. Според пријавата, другите...

Пациент натепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Вработен во Психијатриската болница Демир Хисар бил нападнат од пациент додека бил на работното место. „ На 25.10.2021 во Полициската станица Демир Хисар, лекар од...

Скопјанец ја тепал мајка си – наместо да го пријави ...

Полицијата уапсила 36-годишен скопјанец откако започнала истрага по пријава дека во близина на градската општа болница „8 Септември“ почината била пронајдена 59-годишната В.М., неговата...