Ознака: телефон

Батеријата на мобилниот телефон може да издржи и до 72 часа

Со „Екстрим батери сејвер“, вашиот телефон ќе ги паузира повеќето апликации, ќе исклучува повеќе функции и ќе ги забави процесите. Оваа корисна карактеристика за...

Користењето приватен телефон на работа може да го намали стресот

Прелистувањето по социјалните мрежи на приватен телефон, резервирањето летови, дури и испраќањето брз одговор на апликација за пораки... обично не се поврзани со работата...

Прекини на услугите на Телеком поради оштетени кабли при градежни работи

Оштетени кабли на различни локации, предизвикани од градежни работи на трети страни, се причина за техничките проблеми поради кои корисниците на услугите на Македонски...

Смртоносно оружје – второ име на мобилниот телефон

Статистиката на светско ниво покажува дека 45 проценти од возачите користат мобилен телефон додека возат, а според истражувањата на РСБСП, во Македонија 63 проценти...

На кои места никогаш не треба да го чувате вашиот мобилен...

Техно Постојат неколку места на кои никогаш не треба да го чувате вашиот мобилен телефон. Во џеб: Иако речиси сите го прават тоа, не е препорачливо...

Откриени сите спецификации на „шаоми 12 лајт“

Техно Компанијата „Шаоми“ веќе претстави три парчиња од најновата серија паметни телефони, а сега пристигнува четвртиот подостапен модел. Досега од „Шаоми“ пристигнаа моделите „шаоми 12“,...

Со вртење на 112 информациите одат во полиција, брза помош и...

Пуштен во употреба бројот за итни повици Од денеска во Македонија почнува да функционира линијата за итни повици 112 како единствен повикувачки број кој важи...

Русковска барала вештачење на телефонот со кој бил фотографиран Рашковски

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, стапила во контакт со сопственикот на порталот каде што беше објавена фотографијата од Драги...

Една третина од младите се зависни од мобилен телефон

Повеќе од една третина од младите возрасни лица покажуваат симптоми на зависност од паметните телефони, без оглед колку време поминуваат на овие уреди дневно....

Направен антибактериски мобилен телефон

Првиот антибактериски телефон во светот што го запира ширењето на микробите е направен од компанијата „Булит“ со седиште во Рединг, Велика Британија. Телефонот го...