Ознака: телефон

Направен антибактериски мобилен телефон

Првиот антибактериски телефон во светот што го запира ширењето на микробите е направен од компанијата „Булит“ со седиште во Рединг, Велика Британија. Телефонот го...

Гушкање по телефон

Од бележникот на Перо Миленкоски Ало, ало - ме гали детски глас од градот на жолтото злато. Брзам да те гушнам по телефон, оти ми доаѓа пријателот Сон. Ти нацртав дрво...

Психијатрија ќе нуди телефонска поддршка за граѓаните и ранливите групи

ЈЗУ Универзитетската клиника за психијатрија – Скопје ги информира граѓаните дека во наредниот период, во врска со новонастанатата ситуација со COVID 19, ќе организира...

Листа на апликации опасни за вашиот телефон

Андроид-телефоните се бесконечен рудник за опасни апликации, а интернет-страницата „Битдефендер“ состави список од 17 апликации што може да му наштетат на вашиот мобилен телефон. Овие...

СЈО отсечено од светот

На обвинителите и на останатите вработени во СЈО, од вчера, мобилните телефони им се исклучени во еден правец (можат да примаат повици, додека телефоните...

Зборувањето на телефон трета причина за сообраќајни несреќи

Само за шест месеци годинава во земјава се регистрирани 519 возачи што зборувале на мобилен телефон. Во Шведска се проценува дека од 10 до...

Обвинителство не споделува детали по вештачењето на вториот телефон на Јанева

Јавното обвинителство соопшти дека не може да сподели детали по завршеното вештачење на вториот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.  Вториот мобилен телефон...

Обвинителството го доби извештајот од телефонот на Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на обвинителката Катица Јанева, но во интерес на истрагата не...

Нов паметен телефон со ласерски проектор што секој би го посакувал

Во минатите години имаше обиди од страна на компаниите за мобилни телефони да вградат проектори во своите уреди. Првиот мобилен телефон со проектор е...

Извонредна спецификација на „самсунг галакси С10“ со самолекувачка технологија

Сопствениците на следниот паметен телефон на „Самсунг“ нема да можат да ја користат својата највозбудлива функција ако користат некаква заштита на екранот. Претстојниот телефон, кој...