Ознака: таргет-тврдина

Одложено судењето за Таргет-Тврдина, обвинителството ќе одлучува како да ги примени...

Јавното обвинителство за гонење организран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) денеска побара одлагање на рочиштето за случајот со масовното прислушување Таргет-Тврдина со образложение дека...

Одложено судењето за Таргет -Тврдина

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска се одложи судењето за предметот „Таргет-Тврдина“, повторена постапка, бидејќи еден од адвокатите на обвинетите доставил медицинска документација дека...

Одложени рочиштата за прислушување и за изборни нерегуларности, делата на Мијалков...

Рочиштето за „Титаник 2“ го одложи судењето за „Таргет-тврдина“, по испитување на еден сведок, за потоа и тоа да биде одложено, поради неуредна покана...

Неиспраќањето на наредба за спровод го сопре новото судење за „Таргет-Тврдина“

Првото рочиште за „Таргет-тврдина“ почна со доцнење од половина час и петминутна пауза, за потоа да се одложи бидејќи поранешниот шеф на Одделот за...

Мијалков се враќа во судница за да му судат за масовното...

Новото судење за масовното прислушување во предметот „Таргет-Тврдина“ почнува денеска, по речиси два месеца од укинувањето на пресудата, објавува „Макфакс“. Со полициско комбе и...

„Таргет-Тврдина“ со месеци неоправдано бил чуван во фиока, утврди Судскиот совет

Извештајот на Судскиот совет од работната посета во Апелациониот суд – Скопје покажа дека судечкиот судија Енвер Беџети решавал нови предмети, а предметот „Таргет-Тврдина“,...

Немаме ништо, ако нема дело во „Таргет-Тврдина“, нагласи Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот предмет „Таргет-Тврдина“, кој неодамна беше вратен од Апелацискиот суд на повторно судење, е клучен, и оти ако во...

Апелациja можеше подетално да ја образложи одлуката за „Таргет – тврдина“,...

Сите имаме обврска да бидеме транспарентни пред граѓаните за нашата работа. Транспарентност и барањето за транспарентност не може само да биде на адреса на...

Лазарова Трајковска за „Таргет-Тврдина“: Апелациониот суд требало да ја извести јавноста...

Кога има предмети кои предизвикуваат јавен интерес, во принцип, судот води сметка за постапувањето по предметот. Води сметка и за ефикасноста на водењето на...

Скопска Апелација со појаснување за укинувањето на пресудата за „Таргет-Тврдина“

Советот на Апелациониот суд Скопје информира дека првостепената пресуда за предметот познат како „Таргет-Тврдина“ е укината поради сторени суштествени повреди на одредби на постапката...