Ознака: Талат Џафери

Џафери: Лага е дека сум примил каков било материјал од екс...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска во Собранието изјави дека нема никаква вистина во тврдењето дека примил каков било допис или материјал од поранешниот...

Џафери: Ако сите си одат, зошто јас би инсистирал да останам?

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во интервју за МИА изјави дека би ја следел одлуката на министрите на Демократската унија за интеграција и би...

Договорот за коридорите пред пратеници на затворена седница, опозицијата треба да...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска одржа редовна координација со координаторите на пратеничките групи и претставниците на политичките партии претставени во Собранието, на чиј...

Џафери: Координацијата за договорот со „Бехтел и Енка“ е во процедура

Писмото од премиерот Димитар Ковачевски со кое се согласува да им биде презентиран договорот за изградба на коридорите 8 и 10д на пратениците со...

Македонија го поддржува дијалогот Белград – Приштина за изнаоѓање сеопфатно решение

Претседателот Пендаровски се сретна со специјалниот претставник на ЕУ Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими специјалниот претставник на Европската Унија за Западен Балкан и дијалогот...

Џафери за патните трошоци на пратениците: Собранието нема други механизми за...

Спикерот Талат Џафери на денешниот брифинг со новинарите во врска со високите патни трошоци кои ги добиваат пратениците истакна дека Собранието нема инструменти за...

Џафери нема да свика седница за Бугарија, а на Ахмети, вели,...

Претседателот на Собранието Талат Џафери нема да го следи примерот на Бугарија и нема намера да свика седница за инцидентите кои влијаат на дипломатските...

Првиот законодавец прв и во прекршувањето на Уставот и законите

Спикерот на парламентот Талат Џафери, како прв парламентарец, зад себе има долга листа на прекршувања на Уставот и законите. Последните примери со негово присуство...

Моравме да се прилагодиме на блокадата на ВМРО-ДПМНЕ, кажа Џафери за...

Претседателот на Собранието Талат Џафери оценувајќи ја работата на Парламентот во 2022 година рече дека активната блокада на ВМРО-ДПМНЕ довела до нов начин на...

Честитка од Џафери за католички Божиќ: Да дозволиме да излезе од...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери од име на пратениците и од свое лично име упати честитки по повод големиот христијански празник – Божиќ до...