Ознака: средство

САД и ЕУ бараат одложување на одлуката на Приштина за...

Европската Унија (ЕУ) побара од властите во Косово да го одложат спроведувањето на одлуката за забрана за употреба на српскиот динар на територијата на...

Направете сами средство за чистење теписи

Домување Дали знаете дека можете сами да направите природно средство за чистење теписи? Многу е едноставно, а сѐ што ви треба веројатно веќе го имате...

Средство од три состојки што ќе го исчисти и највалканиот мебел

Сите знаеме колку е важен каучот во дневната соба. По напорниот ден сакате да се опуштите на него, но таа идила може да ви...

Стравот како средство за политичка манипулација

Коронавирусот излезе од доменот на здравството и како да се префрла во делокругот на политиката и политикантството. Дури се забележуваат и обиди за злоупотреба...

Книгите се најсилното средство за споделување на морални поуки

проф. д-р Кирил Темков Има еден другар што никогаш не го изневерува оној што се потпира врз него. Си стои тивко на страна, молчи додека...

Омразата како средство за политичка самодеградација

Да потсетам на зборовите на Ленин, дека омразата е „основа на секое социјалистичко и комунистичко движење“ и „децата треба да бидат научени да мразат,...

Имигрантите средство за заплашување

Италијанските и либиските власти предупредуваат на опасноста од нов бран имигранти кон Европа, а се спомнува бројката од околу 800.000 лица. Разгорувањето на борбите...

Универзална примена на средството за миење садови

Дали знаевте дека средството за миење садови можете да го употребувате за многу други работи освен за миење на садовите? Тоа може да ви...

Шилегов: Средството со кое се прскаше не е штетно за здравјето...

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска соопшти дека средството кое се користи при прскањето на комарците во главниот град не влијае на здравјето на луѓето....