Ознака: спотифај

Бизнисменот со македонско потекло му нуди „спас“ на Роган со понудата...

Крис Павловски, сопственикот на видеоплатформата „Рамбл“, му понуди 100 милиони долари на интернет-водителот Џо Роган за да го напушти „Спотифај“ и да се префрли...

„Спотифај“ го сочува контроверзниот Џо Роган во спорот со Нил Јанг

Платформата за стримување музика „Спотифај“ е во процес на отстранување на музиката на Нил Јанг бидејќи компанијата нема намера да го повлече подкастот на...

Сервисот „Спотифај“ станува достапен и за македонски корисници

„Спотифај”, една од најпопуларните светски платформи за вмрежен аудио пренос со претплата од утре (15 јули) ќе биде достапна за користење и во земјава. Покрај...

„Спотифај“ ги прогласи најпопуларните песни и уметници на деценијата

Дигиталниот музички сервис „Спотифај“ ги прогласи најдобрите песни и уметници во изминатава деценија, засновани врз навиките на слушање повеќе од 248 милиони глобални корисници. Канадскиот...

Го оставате вашето куче само дома? Пуштете му музика

Животни Музичката платформа „Спотифај“ направи избор на музика што кучињата може да ја слушаат во отсуство на нивните сопственици, бидејќи се открило дека речиси 74...

Техно – „Спотифај“ забрани политичко рекламирање

Дигиталниот музички сервис „Спотифај“ објави дека ќе го прекине политичкото рекламирање на почетокот од оваа година. Најпопуларниот стриминг-сервис ја донесе оваа одлука поради кампањата...

„Епл“ и „Спотифај“ ја продолжуваат трката за музичкиот пазар

Епл Мјузик одделението на американскиот гигант „Епл“ соопшти дека ја достигна бројката од 48 милиони претплатници на сервисот за емитување на музика и видео...