Ознака: спортистка

Освоените медали се награда за победничкиот дух

Ангела се занимава со гимнастика, скијање, сноубординг, трчање, но се интересира и за сликање и глума. Оваа љубопитна и упорна тинејџерка го сака и...

Швјонтек е најдобра спортистка на Европа за годинава

ИЗБОР Трофејот за најдобар спортист во Европа, според гласовите на медиуми од Европа, остана во рамките на тенисот, откако по ланскиот победник Новак Ѓоковиќ од...

Прогласена најдобрата спортистка на Кичево за 2018

Младата и талентирана каратистка членка на карате клубот „Ускана“ од Кичево, Анастасија Мингоска е прогласена за најдобра спортистка на Кичево за 2018 година. Мингоска...