Ознака: Солунска Глава

Петти пат велосипедски предизвик под Солунска Глава

Главната цел на „Азот 2018 МТБ-предизвик“ е да го стимулира развојот на туризмот врз основа на природното и културното наследство Фестивалот на отворено „Азот 2019...

И обвинителството во Софија ќе ја истражува несреќата кај Солунска Глава

Обвинителството во Софија отвори предистражна постапка за уривањето на авионот „цесна“ кај Солунска глава на 2 април, кога загина четиричлено семејство од Бугарија. Софиското обвинителство...

Завршени се ДНК-анализите на загинатите во авионската несреќа

Завршени се ДНК-анализите на Институтот за судска медицина и во моментот се договара транспортот на четворицата бугарски државјани, кои завчера го загубија животот во...

Истрагата треба да даде одговори за летот, временските услови, постапките на...

Нема информации зошто пилотот летал над Солунска Глава, а истрагата ќе покаже дали влегол во сериозни турбуленции и какви биле временските услови, кажа Зоран...

Лошото време ги урива малите авиони

Пред уривањето на авионот, пилотот пријавил до контролната кула на аеродромот во Скопје дека леталото било зафатено од силни турбуленции Авионска несреќа во близината на...

Остатоците од авионот сведочат за трагедијата на Солунска Глава

Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска...

На бугарскиот авион не му било дозволено да слета во Скопје?

Малиот авион од типот „Цесна П210Н“ на бугарскиот бизнисмен Георги Бошнаков кој вчера се урна кај Солунска Глава, наводно, сакал да слета на аеродромот...

Бугарија на нозе додека исчекува вести од Солунска Глава

Бугарските власти се во постојан контакт со македонските колеги додека трае акцијата за доаѓање до местото на кое вчера се урна авионот Цесна кај...

Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска Глава

Екипи на МВР и на другите надлежни институции денеска ја продолжуваат акцијата да стигнат до остатоците од авионот Цесна кој вчера попладне се урна...

Познат идентитетот на загинатите во авионската несреќа кај Солунска Глава

Бугарските државјани Георги Бошнаков, неговата сопруга Калина и двете ќерки загинаа во авионската несреќа што попладнево се случи кај Солунска Глава, објавија дел од...