Ознака: снежни

ФИС ги најави првите снежни Игри за 2028 година

Светската скијачка федерација (ФИС) ги најави првите ФИС-игри во 2028, со официјалниот почеток на прием на кандидатури за организација на новото скијачко натпреварување, своевидно...

Три снежни леопарди починаа од ковид-19

Во зоолошката градина „Линколн“ во Небраска, три снежни леопарди починаа од компликации предизвикани од ковид-19, соопштија претставници на зоолошката градина, а пренесе Си-ен-ен. - Нашите...

ФОТОВЕСТ

Неповолни метеоролошки услови, вклучувајќи снежни врнежи во централниот и североисточниот дел на САД, предизвикаа откажување и одложување на над 6.700 авионски лета. Последиците од...