Ознака: Синтезис

Роденденски концерт на „Синтезис“

Познатата македонска, и една од најпознатите балкански етногрупи „Синтезис“, вечерва ќе одржи славенички концерт на плоштадот „Мајка Тереза“ во центарот на Скопје, со почеток во 20...

За создавање музика потребно е човек да има многу љубов во...

Силните чувства и големата енергија на Сузана Јовчева заедно со љубовта на сите Македонци кон татковината, беа соединети во нејзината нова песна „Македонија“, која...

По роденденскиот концерт на „Синтезис“, „Охридско лето“ продолжува со настап на...

По синоќешниот концерт на групата „Синтезис“ за 58-от роденден на „Охридско лето“, фестивалот вечер продолжува со уште една исклучителна содржина од музичката програма -...

„Синтезис“: Програмата за вечерашниот концерт соодветствува на значењето на „Охридско лето“

Програмата за вечерашниот концерт е внимателно избрана за да соодветстува на еден толку важен датум и на уште поважна институција каква што е „Охридско...

Концерт на „Синтезис“ за роденденот на „Охридско лето“

Етногрупата „Синтезис“ вечер во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе одржи голем концерт со што ќе биде одбележан роденденот на фестивалот „Охридско лето“ -...