Ознака: Симона

Презентација на проектот „Заедно дишеме“ на уметницата Симона Манчева

Серијата презентации во рамките на новиот проект „Артс хаб“ продолжија со презентација за уметничкиот проект „Заедно дишеме“ на уметницата Симона Манчева, во КСП Центар-Јадро. „Заедно...

На длабочина од 102 метри се чувствував мирно

Симона Трповска за македонскиот рекорд во нуркање Триесет и двегодишната охриѓанка Симона Трповска на 24 декември минатата година се спушти до 102 метри во длабочините...

Симона Поповска се врати со синглот „Feel so good“

По пауза од година и половина, познатата пејачка Симона Поповска, чија професија е доктор дерматолог, се врати со нов сингл на македонската музичка сцена....

Фестивалот „Театар во куфер“ ќе донира за лекување на малата Симона

Во Штип, во Домот на млади и на неколку други локации, од 5 до 15 ноември, ќе се одржи меѓународниот фестивалот „Театар во куфер“....