Ознака: сеф

Приведени двајца скопјани осомничени за тешка кражба на сеф

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Кисела Вода вчера ги лишиле од слобода В.З.(23) и В.Т.(36), двајцата од Скопје, соопшти денеска...

Не можеме да дозволиме во светот да се владее со груба...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска им се обрати на светските лидери собрани во Давос, во Швајцарија, на првиот ден од работата на Светскиот економски...

Украден сеф со 84.000 денари од Поштата во Миладиновци

Украден сеф со 84.000 денари од Пошта во село Мичадиновци. - На 14.10.2021 во 08.40 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека во текот...

Украден сеф од обложувачница во Кисела Вода

Синоќа, околу пет часот по полноќ, во полиција била пријавена кражба од обложувачница во скопската општина Кисела Вода. Според пријавеното, три лица го украле сефот...