Ознака: сексуално вознемирување

Ковачки изнесе тврдења за сексуално вознемирување во АРМ и му префрли...

Премиерот Димитар Ковачевски во собраниската сала зборуваше за жените министерки и обвини за сексизам, по изјавата на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки,...

На УКИМ присутно сексуалното вознемирување, студентите не знаат каде да го...

Еден од пет студенти или 21,3 отсто биле во ситуација професор/ка да им се обрати со прекар како „девојче“, „злато“, „кукле“, „маче“. Еден од...

Судот го одби барањето на принцот Ендру, ќе му се суди...

Американскиот суд ја отфрли понудата на британскиот принц Ендру да ја одбие тужбата на Вирџинија Џефри, која го обвинува војводата од Јорк дека сексуално...

Пласидо Доминго го повлече извинувањето за обвиненијата за сексуално вознемирување

Оперскиот пејач Пласидо Доминго ретерира за јавното извинување што го објави деновиве во врска со обвиненијата за сексуално вознемирување и дискриминација, откако изјавата предизвика...

Продуцентот Вајнстин се спогоди со жртвите, ќе им плати 44 милиони...

Холивудскиот филмски продуцент Харви Вајнстин и поранешните членови на бордот на неговото студио постигнаа привремен договор со сите жени кои го обвинија за сексуално...

Уште една жена го обвинува Кавано за сексуално вознемирување

Се појави и трета жена која го обвини кандидатот за судија во американскиот Врховен суд Брет Кавано за сексуално вознемирување во 80-тите години од...

Првиот човек на Советот на „Пулицер“ се повлече поради обвиненија за...

Претседателот на Советот за доделување на „Пулицеровата награда“, Џуно Диаз, се повлече од функцијата на неодредено време, поради обвинувањата за сексуално вознемирување што против...