Ознака: свечено отворање

На свеченото отворање ќе присуствуваат околу 300.000 гледачи?

ЛОИ 2024 Предводено е спортистите на ЛОИ во Париз да продефилираат на свеченото отворање на 160 брода, кои ќе пловат по маршрутата долга шест километри...

Со музичко-поетски перформанс на „Т’га за југ“ свечено отворени „Струшките вечери...

Со музичко-поетски перформанс на „Т’га за југ“ во изведба на бендот „Пијан Славеј“ и традиционалното палење на поетскиот оган вечерва свечено се отвори 61....

Македонските олимпијци продефилираа на свеченото отворање во Токио

Знаменосците Арбреша Реџепи и Дејан Георгиевски ја предводеа македонската делегација на свеченото отворање на 32-те Летни олимписки игри (ЛОИ) чиј домаќин е Токио. Македонските олимпијци...

Спасовски: Во годината кога станавме членка на НАТО стануваме и земја...

Премиерот Оливер Спасовски денеска присуствуваше на свеченото отворање на командата на Бригадата на Југоисточна Европа (СЕЕБРИГ) и 21-годишнина од формирањето на СЕЕБРИГ, во касарната...