Ознака: руска шпионажа

Бербок го повика рускиот амбасадор на разговор, поради осомничените за шпионажа

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок го покани рускиот амбасадор во Берлин, Сергеј Нечаев, на разговор во врска со приведувањето на две лица осомничени...

Полските тајни служби привеле осомничен обвинет за шпионирање за Русија

Агенцијата за внатрешна безбедност на Полска  го привела полскиот државјанин Марцин К. под сомнение за шпионирање за руски тајни служби и предавање воени тајни,...