Ознака: Росоман

Магистралниот пат Градско – Прилеп е пуштен за сообраќај по тешката...

Магистралниот пат Градско - Прилеп е пуштен за сообраќај по тешката сообраќајка кај Росоман, во која загинаа две, а тешко беа повредени три лица,...

Тешка сообраќајка кај Росоман: Две лица загинаа, а тројца се тешко...

Две лица загинаа, а тројца се тешко повредени во сообраќајната несреќа кај Росоман. Ова се првичните информации што за МИА ги сподели доктор Ратко...

Ставен под контрола пожарот што зафати дел од фабрика за канабис...

Ставен е  под контрола пожарот што зафати дел од фабрика за канабис во Дебриште, информираа од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев. - ТППЕ Кавадарци...

Парични казни за Јавното комунално претпријатие и одговорното лице за депонијата...

Инспектор изврши надзор над депонијата во Росоман, која често се опожарува во летниот период и од која се ослободуваат штетни емисии во воздухот. Во...

Маж во Росоман силувал деца и ги сликал со мобилен телефон

Четириесет и едногодишен маж е обвинет за силување на две деца во куќа во Росоман. Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинение за полов напад врз...

Два пожара во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман.  - Прво гореше над бензинската пумпа кај Сирково. Двајца пожарникари со едно противпожарно возило ги гаснеа запалените сува трева...

Косовец се обидел да силува малолетно лице во Росоман

Одделението за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.М.(46) од Република Косово, со привремено живеалиште во селото Крушевица, Росоман, поради постоење основи на...

Праските со одличен квалитет, се бара килограм повеќе

Гласините на социјалните мрежи дека праската во Росоман е оштетена од град или бактериолошки неисправна се целосно невистинити. Во откупните пунктови во Росоман вчера...

Четири пожари беснеат во Кавадаречко

Четири пожари беснеат во моментов во Кавадаречко, потврдија од Територијалната противпожарна единица Кавадарци. – Гори над селото Ваташа, таму има две наши и една екипа...

В недела во прекин сообраќајот на патот од Кавадарци кон Росоман

Поради градежни работи в недела ќе има прекин во сообраќајот на патот од Кавадарци кон Росоман и обратно, информираат од кавадаречкото Јавно претпријатие „Комуналец“. -...